Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Niedźwicach

Świat bez tajemnic

Ruszyła rekrutacja uczniów i nauczycieli do projektu pt. „Świat bez tajemnic” realizowanego przez Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Niedźwicach.

Projekt „Świat bez tajemnic” jest współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, Oś Priorytetowa: RPSW.08.00.00 Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Działanie: RPSW.08.03.00 Zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego. Poddziałanie: RPSW.08.03.02 Wsparcie kształcenia podstawowego w zakresie kompetencji kluczowych (projekty konkursowe)

Wartość projektu to 209 933,75 zł. w tym dofinansowanie –  187 533,75zł.

Celem projektu jest  budowanie i rozwinięcie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy oraz właściwych postaw a także ukierunkowanie zainteresowań 40 uczniów
i uczennic z klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Niedźwicach poprzez organizowanie pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęć dodatkowych, doradztwa edukacyjno- zawodowego, wsparcia psychologiczno - pedagogicznego, prowadzonych z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania i nowoczesnych narzędzi edukacyjnych (TIK) oraz e-podręczników.

Wszyscy uczniowie i uczennice otrzymają wsparcie w zakresie zajęć dodatkowych
z informatyki, matematyki,  przyrody, jęz. angielskiego, doradztwa edukacyjno- zawodowego, indywidualnych zajęć z psychologiem/pedagogiem oraz wyjazdu edukacyjnego.

Dla nauczycieli zorganizowane zostaną szkolenia „E-nauczyciel” i „Praca z uczniem z SPE”.

Projekt zakłada wyposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt informatyczny.

Formularze zgłoszeniowe do projektu w formie elektronicznej dostępne są na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Niedźwicach.

Wersję papierową formularzy zgłoszeniowych można pobrać oraz złożyć: w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Niedźwicach.

Karta zgłoszenia ucznia

Karta zgłoszenia nauczyciela